Community Scorecard: 11th September

Community Scorecard: 11th September

0 0
Read Time:2 Minute, 34 Second

National Conference League

League A

Hensingham 0-44 Egremont Rangers

Barrow Island 6-44 Wath Brow Hornets

Millom 16-52 Kells

League B

Ince Rose Bridge 16-31 Wigan St Patricks

Leigh Miners Rangers 46-0 Wigan St Judes

Thatto Heath Crusaders 24-6 Pilkington Recs

Oldham St Annes 46-14 Leigh East

League C

Clock Face Miners 34-16 Woolston Rovers

Crosfields 30-18 Waterhead Warriors

Saddleworth Rangers 6-42 Rochdale Mayfield

League D

East Leeds 21-12 Oulton Raiders

Eastmoor Dragons 12-23 Hunslet Warriors

Hunslet Club Parkside 62-12 Milford

Siddal 32-10 Stanningley

League E

Batley Boys P-P Gateshead Storm

Dewsbury Moor Maroons 2-0 Shaw Cross Sharks

Normanton Knights 40-10 Dewsbury Celtic

League F

Lock Lane 22-26 West Bowling

Featherstone Lions 18-23 Underbank Rangers

Thonrhill Trojans 16-38 Bradford Dudley Hill

Heworth 16-6 Drighlington

League G

West Hull 32-10 Skirlaugh (Wednesday)

York Acorn 48-28 Myton Warriors

Hull Dockers 10-36 West Hull

Skirlaugh 2-0 Beverley

North West Men’s League

Premier Division

Blackbrook 12-32 Halton Farnworth Hornets

Orrell St James 52-0 Heysham Atoms

Shevington Sharks 22-24 Ashton Bears

Wigan St Cuthberts 24-10 Halton Simms Cross

Division 1

Bury Broncos P-P Ulverston

Dalton P-P Haydock

Latchford Albion P-P Haresfinch

Division 2

Thatto Heath Crusaders B 54-6 Bold Miners (Wednesday)

Cadishead Rhinos P-P Hindpool Tigers

Westhoughton Lions P-P Folly Lane

Wigan Spring View P-P Pilkington Recs A

Division 3

Culcheth Eagles P-P Wigan Bulldogs

Roose Pioneers P-P Crosfields A

Woolston Rovers A P-P Chester Gladiators

Division 4

Blackpool Scorpions P-P West Bank Bears A

Garswood Stags P-P Golborne Parkside

Wigan St Judes A P-P Burtonwood Bridge

Division 5 North & West

Orrell St James A 29-20 Wigan Spring View A

Blackpool Stanley P-P Liverpool St Helens

Division 5 South & East

Waterhead Warriors A P-P Ince Rose Bridge A

Ashton Bears A P-P Runcorn

Burtonwood Chargers P-P Salford City Roosters A

Yorkshire Men’s League

Premier Division

Siddal Academy 39-22 Cutsyke Raiders

Bentley 34-4 East Hull

Division 1

King Cross Park 24-0 Wyke

Division 2

Doncaster Toll Bar 32-6 Ossett Trinity Tigers

Skirlaugh Bulls 24-0 Goole Vikings

Hull Wyke 24-0 York Acorn

Skirlaugh Bulls 24-28 Hull Wyke

Division 3

Wibsey Warriors 30-12 Elland

Division 4

Crigglestone All Blacks 28-22 Garforth Tigers

Kippax & Swillington Miners 12-30 Kirkburton Cougars

Newsome Panthers 24-0 Dodworth Miners

Division 5 North

Birstall Victoria 24-0 Milford

East Leeds 24-0 Featherstone Lions

Seacroft Sharks 24-0 Eastmoor Dragons

Shaw Cross Sharks 0-24 Westgate Common A

Fryston Warriors A 24-0 Stanley Rangers

Division 5 West

King Cross Park Academy 34-22 Todmorden

Queensbury A 34-10 Thornhill Trojans

London & South East

Premier Division

Medway Dragons 52-6 Wests Warriors A

Elmbridge Eagles 12-26 Brixton Bulls

Southern Conference League

Playoffs

Swindon St George 14-52 London Chargers

Wests Warriors 36-10 Hammersmith Hills Hoists

About Post Author

Steven Hughes

I am a freelance journalist based in Liverpool, specialising in football, darts and rugby league
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

%d bloggers like this: